BalkanWeb zbulon se nga aksioni tek Kadastra e Tiranës ka 3 të ndaluar. Dy prej tyre bënin rolin e seskserit kurse tjetri është zyrtar i nivelit të ulët.

Dyshohet se këta persona regjistruan një pronë në mënyrë të paligjshme teksa Policia po bën ekzekutimin e urdhër-arresteve.

Deri më tani dyshohet për falsifikim dokumentesh, mbivendosje pronash dhe korrupsion teksa hetimi prej disa muajsh është kryer nga SPAK.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb