Teksa ka mbetur edhe një javë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, amerikanët duken më të përfshirë se kurrë më parë në politikë në historinë e vendit.

70 milionë amerikanë kanë votuar deri më sot për President, teksa në 2016 vetëm më pak se gjysma e kësaj shifre ishte pjesëmarrja.

Pavarësisht pandemisë, duke iu ofruar dhe dy mundësi, postë ose kutia zgjedhore, amerikanët nuk janë ndalur dhe kanë votuar. Përballja mes Trump dhe Biden duket se do të jetë nga më interesantet teksa vihet re dhe një angazhim i madh i amerikanëve në zgjedhje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb