Pandemia e COVID ka përfshirë gjithashtu edhe Francën. Infektimet janë rritur në mënyrë dramatike orët e fundit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë identifikuar 501, 635 raste të reja në 24 orë ,duke arritur një rekord negativ të infektimeve që nga fillimi i pandemisë.

Numri i viktimave ka arritur në 363 qytetarë, një numër më i ulët në krahasim me javën e kaluar.

Por nga ana tjetër spitalet ndodhen në presion, duke shënuar mbi 3800 shtrime në 24 orë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb