Rriten frikshëm rastet e reja të koronavirusit në Greqi. Ministria e Shëndetësisë në Greqi bën me dije se në 24 orët e fundit janë identifikuar 15 498 raste me COVID.

Numri i përgjithshëm i të sëmurëve arrin në 3,676,502, nga të cilët 48,6% janë meshkuj.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 13 pacientë.

Sakaq numri i pacientëve të trajtuar me intubim në 24 orët e fundit është 97. Mosha mesatare e tyre është 70 vjeç.

Ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 30 232 vdekje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: