Rekord shifrash me koronavirus janë regjistruar në Turqi. Në 24 orët e fundit u identifikuan 29,132 raste të reja me COVID-19. Ndërkohë, numri ditor i vdekjeve ishte 174.

Nga korriku deri të mërkurën, Ankaraja kishte raportuar vetëm raste simptomatike, nga të cilat ishin 6,876 të enjten, duke rritur numrin e përgjithshëm në 474,606.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është 13,014.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: