Asnjë ndryshim për Shqipërinë, që mbyll vitin 2019 në vendin e 66-të në renditjen e FIFA-s. Edhe për shkak të mungesës së ndeshjeve gjatë muajit të fundit, kombëtarja kuqezi ka ruajtur pozicionin e saj në klasifikimin botëror.

Shqiperia Fifa
Shqiperia Fifa

I njëjtë diskutimi edhe për Kosovën.

Kosova Fifa
Kosova Fifa

Pas një kapërcimi të madh që shoqëroi paraqitjen e shkëlqyer të tyre në eliminatoret e Euro 2020, “Dardanët” ruajnë vendin e 115-të në përditësimin e fundit të renditjes së FIFA-s për këtë vit.

Fifa
Fifa

Klasifikimi botëror nuk ka ndryshime as mes kryesuesëve. Vendin e parë e mban mban Belgjika, ndërsandjekim Franca dhe Brazili.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb