Është thelluar bilanci i vdekjeve nga shpërthimi tragjik në grumbullimin e mbetjeve  në Parkun Kimik të Leverkusen në Gjermani.

Ditën e sotme janë nxjerrë të vdekur tre trupa u nxorën sot nga vendi i shpërthimit.

3 40

Raporti i tragjedisë së djeshme është pesë të vdekur dhe 31 të plagosur, ndërsa dy persona janë ende të zhdukur.

Sipas Currenta, e cila zotëron objektin, tani është praktikisht e pamundur që personat e zhdukur të gjenden të gjallë.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb