Eden Hazard, pak ditë më parë, në një intervistë për mediat belge zbuloi se dëshiron të largohet nga Real Madrid që në këtë merkato dimri. Hazard me sa duket nuk e duron dot më situatën në Madrid ku minutat për të janë me pikatore.

Hazard
Hazard

Problemi nuk është tek dëshira e lojtarit, pasi edhe drejtuesit e Real Madrid kërkojnë të lirohen nga një barrë e madhe, paga e tij sezonale, por problem është vlera e tij e kartonit. Aktualisht, Hazard vlerësohet me 18 milionë euro, aq sa vlente në vitin 2011 kur ishte pjesë e Lille në Ligue 1.

Reali do të pësonte një humbje të madhe për një lojtarë që investuan afro 100 milionë euro për ta marrë nga Chelsea.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: