Ditëve të fundit është rritur dukshëm numri i rasteve me coronavirus në Kosovë.

Dhe për këtë, artistët shqiptarë vazhdimisht janë duke bërë thirrje që të vaksinohen në mënyrë që të parandalojnë këtë.

I fundit ka qenë reperi Buta ai i cili ka bërë një postim në rrjete sociale duke u bërë apel fansave që ta marrin vaksinën sa më shpejt.

Artisti nga Ferizaj shton se kjo do të na ndihmojë që të mos izolohemi sërish duke qenë se këto ditë numri i rasteve ka kaluar një mijë.

“Çu vaksinohuni se dëshirojnë të na mbyllin sërish”, ka shkruar ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Buta (@bashbuta)


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: