Reshjet e borës kanë filluar edhe në Qafë-Thanë. Autoriteti Rrugor Shqiptar, bën me dije se borëpastrueset kanë nisur nga puna për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve.

Gjithashtu ARRSH, i bën thirrje shoferëve që të tregohen të kujdesshëm në këtë aks dhe të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë për të shmangur aksidentet.

Njoftimi:

Filluan reshjet e dëborës edhe në Qafë Thanë

Po punohet me mjete borëpastruese për pastrimin dhe zgjerimin e rrugës qarkullimi kryhet pa probleme.

Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje, në këtë aks, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë dhe të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë.

273623372 1480530822341522 2656963809187193478 N

273428869 1480530812341523 7195179508971836925 N (1)

273413676 1480530839008187 8487791850722924386 N

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb