Reshjet e shiut kanë sjellë sërish rënie gurësh në aksin Elbasan -Librazhd. Mësohet se për shkak të reshjeve intensive, gjatë natës ka pasur rënie gurësh në aksin Elbasan -Librazhd duke vështirësuar qarkullimin.

Ndërkaq një banesë në Gurabardh, e përmbytur nga përroi i Zaranikës. Para mesnatës është bllokur rruga përkohësisht tek “Kthesat Murrashit”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb