BRITANI E MADHE

Elton John është artisti i muzikës pop më i pasur në botë. Me një pasuri prej 81 milionë dollarësh Elton John është ylli më i pasur i pop-it për vitit 2020 sipas revistës ‘Forbes’.

Në vend të dytë është Rolling Stones me 59 milionë dollarë, i ndjekur nga Phil Collins i cili ka vedmnin e tretë me 45 milionë dollarë.

Në vendin e katërt janë ‘Metallica’ me 40.5 milionë dollarë dhe në vend të pestë është Bon Jovi me 38 milionë dollarë. Vitin e kaluar vendi i parë mbahet nga ‘Eagles’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: