BELGJIKË

Trajneri- lojtar i Anderlecht Vincet Kompany ka zgjidhur revoltën e lotjarëve të Anderlecht duke u premtuar se do u paguajë pjesën e hequr lojtarëve që nuk pranojnë ulje rroge.

Klubi i Anderlecht vendosi t’u shkurtojë rrogat futbollistëve për shkak të moszhvillimit të ndeshjeve prej pezullimit nga koronavirusi.

 

Një gjest solidar nga ish- kapiteni i Manchester City dhe i kombëtares belge i cili gjithmonë është njohur për mendime dhe vendime të pjekura.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb