Zlatan Ibrahimovic ishte lëvizja e parë e një revolucioni të vërtetë që po përgatitet te Milan. Klubi kuqezi ka vendosur sulmuesin suedez në qendër të projektit, çka do të sjellë shumë ndryshime, duke nisur nga reparti ofensiv. Kristof Piontek nuk ka më vend në formacion dhe largimi i tij është çështje ditësh. Ofertat nuk mungojnë, ndërsa Milan ka vendosur edhe çmimin për polakun.

Krzysztof Piatek Milan 2019 20 1dqmwa0kr20vm1crqa8aojks3r 1920x1080
Krzysztof Piatek Milan 2019 20 1dqmwa0kr20vm1crqa8aojks3r 1920×1080

Çdo skuadër që prezantohet me një ofertë 30 milion euro është e lirë të kontaktojë me futbollistin. I njëjtë diskutimi edhe për Suso. Spanjolli kërkoi dy ditë më parë të largohej. Në klubin milanist nuk janë kundër, por ashtu si në rastin e Piontek pretendojnë të arkëtojnë menjëherë nga shitja e tij.

Suso.milan.2019.20.occhiali.750x450 1280x720
Suso.milan.2019.20.occhiali.750×450 1280×720

Lista e merkatos në dalje është zgjeruar me të tjerë emra. Vetëm zyrtarizimi pengon transferimin e Rikardo Rodriguez te PSV Eindoven. Milan është gati të shesë mbrojtësin zvicerian për 6 milion euro. Të njëjtën rrugë pritet të ndjekë edhe Lucas Biglia.

Rodriguez Milan
Rodriguez Milan

Mesfushori argjentinas I është propozuar Betis, ndërsa ka edhe dy oferta nga Premier League, me West Ham që është gati të blerë përfundimisht kartonin e tij. Largimi i këtyre lojtarëve do të sillte paratë që mungojnë në arkë dhe do t’i lejonte Milan të kthehej sërish në tregun e blerjeve. Mediat italiane bëjnë të ditur, sekuqezinjtë ka rindezur sërish interesin për Under, por për të arritur te talenti turk i Romës duhet më parë të shesin.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb