Riaktivizohet një vatër e rrrzikshme zjarri në Lunxhëri. Forcat e PMNZSH Gjirokastër të mbështetura nga 100 forca ushtarake janë në terren për të shuar këtë vatër mes fshatrave Qestorat dhe Tranoshishtë.

Sapo është aktivizuar edhe helikopteri i cili deri tani ka kryer 2 inkursione per shuarjen e flakëve. Në orën 03:30 jane shuar flaket ne Kalane e Shen Triadës ku gjenden antenat e telefonive celulare. Vatra e mesiperme eshte e vetmja e riaktivizuar deri tani.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb