Rikativizohet vatra e zjarrit në zonën e fshatit ‘Arshi Lengo’ në Gjirokastër.

Mësohet se zjarri ka përfshirë pikat e kodrës së Shën Triadhes.

Kujtojmë se dje në fshatin Arsim Zeneli një 64-vjeçar humbi jetën pasi luftonte me zjarrin sepse rrezikohej banesa e tij, ndërkohë që bashkëshortja u plagos rëndë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb