Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç thotë se me rifillimin e dialogut Kosovë- Serbi pret një marrëveshje, por asnjëra s’ka për të lumturuar serbët.

Po ashtu Vuçiç thotë se me zhbllokimin nga Kosova, pret një presion të madh nga ndërkombëtarët. Por Presidenti serb thotë se populli i tij nuk duhet gënjyer dhe duhet thënë se asnjë marrëveshje e arritur nuk ka për ta kënaqur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb