Rihanna mori nominimin e saj të parë për Oscar në kategorinë e këngës më të mirë origjinale për “Lift Me Up” nga filmi ” Black Panther: Wakanda Forever”.

Këngëtarja 34-vjeçare, e cila ka fituar 7 çmime Grammy, e ka krijuar këtë këngë me regjisorin Ryan Coogler, kompozitorin fitues të çmimit Oscar Ludwig Jöransson dhe këngëtarin nigerian Tems.

Këngë të tjera pretendente për Oscar janë:

“Duartrokitje” për filmin “Tell it Like a Woman”

“Hold My Hand” për filmin “Top Gun: Maverick”

‘Naatu Naatu’ për filmin ‘RRR’

“Kjo është një jetë” për filmin “Gjithçka Kudo Gjithë Përnjëherë”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb