Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandon që masat të lehtësohen në mënyrë të ngadaltë ndërkohë që të gjitha vendet, nga Rusia tek SHBA apo në Europë po dalin nga Lock- Down.

OBSH vlerëson bashkëpunimin që ka treguar bota për të ndalur përhapjen e COVID-19 teksa thekson se duhet tashmë një sy vigjilent ndaj rasteve të reja me COVID-19.

2020 është viti i pandemisë dhe koronavirusit teksa janë 4.14 milionë banorë të infektuar me COVID-19 prej shfaqjes së tij në Wuhan të Kinës edhe drejt përhapjes në Europë, Australi, Afrikë, Amerikën e Jugut dhe të Veriut.

284 mijë vdekje ka shkaktuar virusi i cili 4 muaj nga shpërthimi në Wuhan duket se ka ulur ritmin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb