KAPSHTICA

Rikthehen radhët në Pikën Kufitare të Kapshticës. Automjete dhe autobusë janë në radhë ditën e sotme pas plotësimit të kuotës prej 300 personash për kalimin në Greqi.

Ky rregull vijon ende teksa herë pas here për shkak të fluksit krijohen radhë.

Për të kaluar në Greqi nga Kapshtica duhet gjithashtu tampon negativ të COVID-19 dhe formular PFL.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb