Deputeti demokrat, Tritan Shehu është shprehur sot se rikthimi i Berishës në krye të PD-së e nxjerr këtë forcë politike nga “këneta” disa vjeçare.

Sipas tij, PD-ja tani është gati të përballet me regjimin që është në pushtet.

“Urimet me te mira Berishes per zgjedhjen e tij ne krye te PD. Vota e lire funksionoi! PD doli nga “keneta” disa vjecare per tu ngritur perseri ne lartesite qe e kerkon “koha”. Shqiperia ka nevoje me shume se kurre tashti per nje PD reale dhe te forte. Ajo tashme eshte e tille, per tu perballuar me kete rregjim!”, shkruan Shehu.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb