Armando Broja u rikthye në fushë pas shumë muajsh mungesë për shkak dëmtimi. Trajneri i Chelseat, Mauricio Pochetino pas humbjes me Aston Villa-n u shpreh se sulmuesi shqiptar është një alternativë më shumë për ofensivën, ndërkohë që theksoi se vetëbesimi është mjaft i rëndësishëm për të në këtë moment.

“Mendoj se ishte diçka e mirë tani që pamë Brojën pas 9 apo 10 muajsh. Mendoj që kemi mundësinë që të kemi opsione të ndryshme në skuadër. Por atij gjithashtu i nevojitet që të ndërtojë përsëri vetëbesimin. Gjithçka është rreth skuadrës, rreth procesit. Jemi një skuadër e re që është në një proces ku i nevojitet që të mësojë gjithashtu” – Tha ai. JS

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: