KRUJA

Banorët e Krujës kanë dalë në protestë para Bashkisë për shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti. Ata kërkojnë banesat e reja pasi kujtojnë se kryeministri Edi Rama u kishte premtuar që do i rindërtoheshin deri në nëntor

‘’Na u premtua që do kishim banesat e reja deri në nëntor. Asnjë banesë akoma s’është shembur për t’u rindërtuar’’- thanë banorët.

Sipas tyre Rindërtimi ende s’ka filluar në Krujë pasi banesat ende s’janë shembur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb