DURRËS

Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes.

Nga video që siguron Balkanëeb duket se një grumbull njerëzish zënë radhën për të firmosur peticionin.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit para peticionit mbajti një tubim sensibilizues në Durrës teksa do të vijohet dhe në qytete të tjera për të mbledhur firmat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb