Autoriteti i Aviacionit Civil nxjerr udhëzuesin për qytetarët, që do të udhëtojnë drejt Greqisë, duke filluar nga 15 qershori 2020.

Vendimi për rinisjen e fluturimeve me Greqinë, pas ndërprerjes së gjatë nga pandemia, u mor nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Ndërkohë, Autoriteti i Aviacionit Civil iu tregon qytetarëve të gjithë hapat që duhet të ndjekin, që nga planifikimi i udhëtimit të tyre, në aeroport, në avion e deri në mbërritjen në destinacion.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Mesazhi i AAC:

Udhëzues për pasagjerët në transportin ajror gjatë Covid-19

– Planifiko udhëtimin tënd
– Për në aeroport
– Aeroporti i nisjes
– Në avion
– Aeroporti i mbërritjes

Guidance for management of air passengers

– Plan your journey
– To the airport
– Departure airport
– On the plane
– Arrival airport

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb