Interit i mjafton një barazim kundër Atalanta-s për të siguruar matematikisht një biletë për në Champions League, një objektiv që do ta bënte më të suksesshëm sezonin zikaltër. Më trofeun e Kupës së Italisë në xhep dhe në program finalja e Stambollit më 10 qershor, Inter ka lënë pezull disa vendime për të ardhmen, në një kohë kur një sukses i mundshëm përballë Man.City mund të ndryshojë qasje për të ardhmen.

Inzaghi
Inzaghi

Sipas Corriere dello Sport: Inter do të vijojë edhe sezonin e ri me Simone Inzaghi-n, për këtë nuk ka asnjë dyshim, por nëse Inter fiton Champions League atëherë Inzaghi-t do t’i ofrohej automatikisht një kontratë e re, kujtojmë që kontrata aktuale përfundon në 2024. Beppe Marottës nuk i pëlqen të fillojë një sezon me një trajner që është në skadencë, për këtë arsye palët që të luhen në një tavolinë pas finales së Stambollit.

Inzaghi Marotta
Inzaghi Marotta

Një tjetër çështje e hapur është edhe e ardhmja e Romelu Lukakut. Sulmuesi belg do të rikthehet te Chelsea në fund të këtij sezoni, por dëshira e tij është të vijoj të qëndrojë tek Inter. Zikaltërit do të kërkojnë një tjetër huazim për Lukakun, por sërish kërkojnë një ulje të çmimit, një vit më parë paguan 8 milionë euro plus bonuse për huazimin e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: