Ismail Kadare ka shijuar një pasdite buzë detit. Shkrimtari i mirënjohur jeton mes Shqipërisë dhe Francës, por duket se kjo verë e ka gjetur atë në shtëpinë që ai ka në bregdet. Ashtu si shihet së bashku me të është edhe Vera Grabocka. Të dy shihen teksa ecin buzë detit, duke biseduar.

Kujtojmë se prej disa kohësh Kadareja ka vendosur që të tërhiqet nga daljet publike, ndaj fakti që shfaqet në krah të regjisores, ndoshta po diskutojnë një dalje të tij. Apo kemi të bëjmë thjesht me një pasdite mes miqsh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb