Shërbimi Gmail, në pronësi të kompanisë Google ka aplikuar opsionin “mos më shqetësoni” për të zvogëluar dërgimin e e-maileve gjatë periudhave të festave.

Kur adresa e postës elektronike futet në mesazh, sistemi menjëherë tregon një paralajmërim për dërguesin që tregon ditën aktuale të kthimit të marrësit.

Në këtë mënyrë, dërguesi vihet në dijeni se kur duhet të presë një përgjigje.

Funksioni është i disponueshëm për të dy Gmail dhe Hangouts Chat dhe njoftimet janë në dispozicion vetëm për përdoruesit e G Suite, platforma e mjeteve të korporatave të gjigantit “Mountain View”, shkruan ata.

Gmail, edhe në versionin e tij falas dhe për të gjithë, ofron mundësinë e vendosjes së një periudhe pushimesh gjatë së cilës sistemi i dërgon një përgjigje automatike dërguesit, duke e informuar atë për mungesën e përkohshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: