Facebook Messenger së shpejti do të ju lejojë që me anë të zërit të shkruani mesazhet tuaja në ‘chat’. Testet e brendshme tani kanë filluar dhe është vetëm çështje kohe kur do të shfaqet për publikun. Kjo do të ndodhë përmes asistentit të quajtur “M”, ku ju do ta përdorni zërin për të shkruar, e cila do të zbulohet si buton në krye të Messegerit për platformën Android.

Nëpërmes këtij aplikacioni ju mund të shkruani tekste nëpërmes zërit, kjo do të lehtësojë përdorimin gjatë vozitjes. Ky zë komandues do ta bënte edhe më të lehtë përdorimin e Messengerit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb