Rita Ora ka pozuar për Harper’s Bazaar Australia, ku ka folur për famën dhe për marrëdhënien e saj me Taika Waititi. Këngëtarja shqiptare, e cila mori famë ndërkombëtare me këngën ‘Hot Right Now’ në 2012 tha se e mendon veten si një njeri me këmbë në tokë.

“Njerëzit më pyesin gjatë gjithë kohës, ‘Si është fama?’ Dhe është vërtet e vështirë të shpjegosh famën nëse nuk je në të. Është një koncept shumë i çuditshëm. Nuk e mendoj realisht si realitet … nuk e sjell me vete në shtëpi. Më pëlqen të mendoj për veten si një person normal.

Të gjithë ata që më takojnë më thonë: ‘Uau, je me këmbë në tokë’. Por unë kam qenë gjithmonë e tillë. Dhe kur dal jashtë, e di. Njerëzit mund të vijnë dhe të flasin me ju. Njerëzit mund të vijnë dhe t’ju kërkojnë fotografi. Është diçka që vjen me territorin.”, tha Rita.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Rita ka kaluar një kohë të gjatë në Australi vitet e fundit, ku dhe është takuar me të dashurin e ri. Më parë, Rita është shprehur se do të donte të kishte një familje të madhe. “Nuk prisja të gjeja dashurinë në Australi, as nuk po e kërkoja atë”, zbuloi ajo për marrëdhënien e saj me 46 vjeçarin. Duke folur për mundësinë e shpërnguljes në Australi, Rita tha: “Kush e di? Rikthimi në Australi nuk përjashtohet. Më ka pëlqyer shumë jeta ime këtu dhe kam krijuar disa miq të shkëlqyer. Kurrë mos thua kurrë. Sigurisht që nuk është jashtë planeve.’, tregoi këngëtarja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb