KAKAVIJA

Paraditen e sotme në Pikën Kufitare të Kakavijës radha e automjeteve është 5 kilometra dhe pala greke punon me ritme të ngadalshme.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb nga Kakavija se pala greke lejon deri në 50 makina në tokën neutrale dhe më pas pasi testohen këta persona futen të tjerë.

Për më tepër një autoambulancë dhe Policia janë në dispozicion të qytetarëve që i ndihmojnë në rast nevoje, apo dhe ujë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb