Ambasadori i BE, Luigi Soreca i ka shkuar në zyrë Bashës një ditë pasi kryetari i PD u konfirmua në detyrë pas fitores së thellë në zgjedhjet në PD.

Soreca zbulon edhe dy çështjet e rëndësishme për të cilat folën.

Ai thotë se me liderin e PD folën për situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së rë qe fillon në shtator dhe hapat për në BE.

 

STATUSI NGA SORECA

Pas rizgjedhjes së tij si Kryetar i PD, u takova sot me Lulzim Bashën për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re që fillon shtatorin e ardhshëm, si dhe hapat e rëndësishëm të ardhshëm në procesin e integrimit të Shqipërisë në BE.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb