Robert De Niro do të riprodhojë rolin e tij ikonik të shoferit të taksisë si Travis Bickle në një fushatë reklamash të ardhshme të Uber.

Aktori 80-vjeçar do të përsërisë linjën e paharrueshme të personazhit të tij, “Ti po flet me mua?” , në serinë e reklamave që do të xhirohen në Londër këtë javë, raportoi gazeta The Sun.

“Do të jetë Travis Bickle, ai që do të thotë disa rreshta dhe do të luajë rolin”, tha një burim i paidentifikuar për agjencinë.

“Reklamat e tij të kaluara kanë treguar se ai nuk e ka problem të tallet me veten,” tha ajo.

Aktori fitues i çmimit Oscar ka nisur së fundmi disa fushata të tjera reklamuese.

80-vjeçari konsiderohet si një nga aktorët më të mirë të gjeneratës së tij, duke fituar Oscar për filmat “Godfather: Part Two” dhe “Raging Bull”. Ai gjithashtu u nominua për çmimin e aktorit më të mirë për interpretimin e tij në “Taxi Driver”.

Fushata Uber është përpjekja më e fundit e De Niros në reklamë, pasi ka luajtur tashmë në reklama fitimprurëse për bukën ‘Warburton’ dhe makinën ‘Kia Nero’.

Ylli ka kaluar edhe disa divorce dhe ndarje nga nënat e fëmijëve të tij.

Në prill, ai u bë baba për herë të shtatë, kur partnerja e tij, Tiffany Chen, solli në jetë vajzën e tij Jia.

Për fushatën e ardhshme të Uber-it, një burim tha: “ Është një ide e mrekullueshme – ‘Taxi Driver’ është një nga filmat më ikonkë të të gjitha kohërave. Por ai patjetër do të marrë disa kritika për këtë”.

Burimet thanë se marka gjithashtu shpreson të shtojë të famshëm si pasagjerë taksie në serinë e reklamave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb