Disa komisionerë janë ndërruar në Qendrat e Votimit në Durrës. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi për “BalkanWeb” se në KZAZ 21 që mbulon zonën rurale të Durrësit, nga Sukthi në Ishëm ka pasur një numër të madh komisionerësh të ndërruar nga forcat politike kryesisht në qendrat e votimit në fshatra.

Rustem Bici, kreu i KZAZ 21, tha i pyetur nga Neës24 se LSI ka bërë 15 spostime dhe ndërrime komisionerësh pas arrestimit të komisionerit një natë më parë. PD ka bërë 8 ndërrime komisionerësh, PS 8 ndërrime të tjera komisionerësh.

Në të gjitha qendrat e votimit ku nuk funksionon pajisja biometrike po bëhet votimi manualisht për të mos u ndërprerë votimi.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb