Javier Pastore nuk ka humbur kohë dhe ka gjetur ekipin e ri. Argjentinasi është transferuar tek Elche si lojtar i lirë.

32-vjeçari u largua nga Roma pas një marrëveshjeje nga të dyja palët për të ndërprerë kontratën.

Duket se Mourinho nuk e llogariste më argjentinasin tek Roma, por Pastrore do të vijojë aventurën në La Liga.

Edhe pse në një ekip modest, me eksperiencën e tij ai do të ndihmojë Elchen në luftën për mbijetesë në Spanjë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb