“Nëse Djokovic dëshiron të vijë dhe të luajë Masters të Romës, ai është i mirëpritur”. Nënsekretarja për Sportin në Itali, Valentina Vezzali, i hap dyert tenistit serb numër një në botë.

Pasi u përjashtua nga Australian Open, Djokovic tha se ishte gati të heqë dorë edhe nga Roland Garros dhe Wimbledon në emër të kundërshtimit të tij ndaj detyrimit të vaksinimit.

Sa i përket tenisit, tha Vezzali, është një sport në natyrë dhe kemi leje të gjelbër. Pra, nëse Djokovic dëshiron të vijë dhe të luajë në Itali, ai mund ta bëjë këtë. Ndoshta jo duke përdorur hotele dhe restorante, por ai do të ketë mundësinë të luajë në Romë” – mbylli Vezzali.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb