Cristiano Ronaldo është njeriu i rekordeve. Jo vetëm në fushë, por edhe në shpenzime. Pasi shënoi golin e 600 me skuadrat e klubeve në karrierën e tij, sulmuesi portugez, i cili njihet për hobin e tij për makinat e luksit, ka blerë 11 milion euro një makinë jashtë serie dhe koleksioni.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Lajmi bëhet i ditur nga e përditëshmja spanjolle “Marca”. Sipas saj, është pikërisht Cristiano Ronaldo blerësi misterioz i “Voiture Noire”, mjeti i prodhuar nga Bugatti në një model të vetëm.

  • foto galeri
  • foto galeri

Ky është çmimi më i lartë në histori i paguar për një makinë. Por kjo shifër nuk është një problem për sulmuesin që te Juventus fiton 30 milion euro në sezon.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb