“Unë kam motivime të mëdha, ashtu si në 2004: Unë do të luaj këtë Kampionat Evropian sikur të ishte i pari im”. Kështu thotë Cristiano Ronaldo për turneun që Portugalia e tij do të fillojë të martën 15 qershor kundër Hungarisë.

Ndërkohë, në ndeshjen e djeshme 4-0 kundër Izraelit, Ronaldo u ngjit në 104 gola me kombëtaren portugeze dhe tani ai ka vetëm 5 gola për të arritur rekordin e iranianit Ali Daei, rekordmen absolut me 109 gola.

“Nuk ia vlen të bësh premtime ose parashikime – shton CR7 gjatë intervistës me Federatën Portugeze të Futbollit – por ne do të luajmë çdo ndeshje për të fituar. Ne jemi kampionët në fuqi dhe përsëri jemi në mesin e kandidatëve për fitoren përfundimtare, edhe nëse ka shumë ndeshje të vështira dhe ne respektojmë çdo ekip kombëtar ”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb