Francesco Moriero dhe Fabrizio Miccoli, dy personazhe të veçantë të futbollit italian, prej kohës kanë zbarkuar në Shqipëri duke marrë drejtimin e një klubi legjendë si Dinamo.

Dikur pjesë e rëndësishme e Serie A dhe përfaqësuese italiane, sot kanë një mision një qartë, të rikthejnë Dinamon në elitën e futbollit shqiptarë.

Në një intervistë ndryshe për “News24”, Moriero dhe Miccoli folën edhe për disa tema interesante, përshtatja në Shqipëri apo favoritet në Serie A, ndërsa nuk munguan as krahasimet mes yjeve të futbollit botëror:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb