KINE – 22 ndërtesa janë shembur si pasojë e rrëshqitjes së dherave, në një park industrial në jug të Kinës. Rreth 900 persona janë evakuuar, ndërsa katër njerëz janë nxjerrë nga gërmadhat me plagë të lehta.

Rrëshqitjet e dherave ndodhen në qytetin Shenzhen, ndërsa forcat e shpëtimit arritën tu vijnë në ndihmë njerëzve, duke shmangur në këtë mënyre një tragjedi.
(er.nu/news24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: