Të paktën 27 persona kanë humbur jetën në Kolumbi si pasojë e rrëshqitjeve të dherave në Pueblo Rico në Kolumbi.

Një autobus është përfshirë nga rrëshqitjet e dherave pasi një pjesë mali u shemb, duke shkatërruar edhe një pjesë të rrugës që lidh departamentet e Risaralda dhe Choco, një zonë rurale e komunës së Pueblo Rico.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: