Sot është dita kur do mësohet se kush do fitojë Serie A, Milan apo Inter.

Të dyja skuadrat e Milanos luajnë në orën 18.00. Llogaritë janë të thjeshta.

Ekipi i Piolit është kampion nëse merr një pikë ndaj Sassuolos në orën 18.00, në Reggio Emilia.

Formacionet:

Sassuolo: Consigli; Muldur, Ayhan, Ferrari, Kyriakopoulos; Frattesi, M. Lopez, Matheus Henrique; Berardi, Scamacca, Raspadori.

Milan: Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud.

 

 

Në krahun tjetër, nëse Inter fiton me Sampdorian në shtëpi, shoqëuar këtu me disfatën e kuqezinjve, djemtë e Inzaghit mbrojnë titullin kampion.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të 2 takimeve. Kush do ia dalë? Do e mësojmë në darkë.

 

Formacionet:

Inter
Handanovic; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Correa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: