BEOGRAD

Në Serbi, gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar me koronavirus, 1 384 raste të reja.

Në 24 orët e fundit, gjithashtu është raportuar se gjashtë persona kanë ndërruar jetë.

Mediat serbe shkruajnë se Në të gjitha spitalet rajonale serbe aktualisht janë 44 pacientë që po trajtohen me oksigjeno terapi. Gjithsej, në Serbi janë regjistruar si të infektuar me Covid-19, 43 592 shtetas.

Numri i përgjithshëm i personave që kanë ndërruar jetë nga virusi në shtetin serb është 809.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb