Rrezatimi nga antenat e telefonisë celulare në Shqipëri është nën kufijtë e përcaktuar ligjor dhe nuk paraqet rrezik për shëndetin e njerëzve.

Whatsapp Image 2019 05 03 At 10.08.49 (1)

Është ky rezultati i monitorimit të parë nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Autoriteti Postar. Monitorimi u krye përgjatë dy muajve, shkurt e mars, në disa qytete të vendit, si Fier, Lushnje, Elbasan dhe Kavaje, kryesisht në zona të ndjeshme si shkollat, spitalet dhe institucionet e tjera.

Whatsapp Image 2019 05 03 At 10.08.50

Nivelet e referencës së ekspozimit, në vendin tonë, përcaktohen nga një rregullore e Këshillit të Ministrave të vitit 2012. Rezultatet e monitorimit nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Autoriteti Postar, janë pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb