Jozefina Topalli e ftuar në “Open” ka deklaruar se vendi rrezikon të shkojë në luftë civile.

Topalli u shpreh se sulme të ngjashme si ajo të cilës iu nënshtrua sot kreu i PD Sali Berisha kanë ndodhur edhe më parë në botë, por se ato i janë bërë politikanëve në pushtet, jo opozitarëve.

“Sulmet kanë ndodhur kur kanë qenë në opozitë por për kreun e opozitës nuk ka ndodhur.

Jemi në 2022, jo në 92, kanë kaluar aq shumë vite, brezi i ri është shumë më i lexuar e i kulturuar, nuk mund ta relativizoj këtë ngjarje kaq të errët. Uroj që të reflektojmë aq sa të kuptojmë që nëse vijohet kështu rrezikohet të shkojmë drejt luftës civile, jemi shumë pak të shkojmë drejt asaj se pak po ikin jashtë vendit”, tha ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: