TIRANË – Demokrati Tritan Shehu ka përkujtuar sot, nisjen e lëvizjes për përmbytjen e diktaturës në vitin 1991. “Të dashur miq të ditëve të shkurtit 1991, – shkruan sot ai në Fb. – Si sot, 24 vite më parë, si në këtë mëngjez, ishim në Kinoklubin e Studentëve. Priteshin vendimet nga ai regjim, që siç u njoftua rreth orës 14.00 nuk mund të ishin veçse të çakërdisura. Por, mbi të gjitha po pritnim me padurim, por dhe me besim të plotë, reagimin e qytetarëve të Tiranës. Dhe këtë ditë ai do të vinte aty tëk ne i fuqishëm,”- përfundon Shehu.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb