BEOGRAD-Një helikopter i ushtrisë serbe, i cili po mbarte një foshnje të sëmurë për në Beograd, është rrëzuar pranë aeroportit kryesor të kryeqytetit serb.

Ministria e Mbrojtjes e Serbisë ka thënë se shtatë njerëz kanë qenë në bord, në mesin e tyre katër anëtarë të ekuipazhit, dy infermiere dhe foshnja.

Radiotelevizioni i Serbisë raporton se të gjithë personat ne bord besohet se kanë vdekur. Helikopteri, prodhim rus, është nisur nga rajoni i Rashkës.
Shkak i aksidentit raportohet të ketë qenë mjegulla e dendur.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: