Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 23, 195 raste të reja me koronavirus nga 634, 638 teste të kryera.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 129 pacientë kanë humbur jetën. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se norma e pozitivitetit është rritur me 3,7%.

Ndërsa 870 pacientë ndodhen në terapi intensive.

Që nga fillimi i pandemisë në Itali janë regjistruar 5, 282, 076 raste me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 135, 178.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb