Italia ka regjistruar 4,845 raste të reja  me Covid-19 në 24 orë.

Shifrat janë rritur ndjeshëm krahasuar me ishte 3,190 një ditë më parë.

 

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 27 vdekje të tjera, krahasuar me 23 të hënën. Në total, që nga fillimi i pandemisë, numri i viktimave arrin 128.115.

 

(BalkanWeb)

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb