KOSOVA

Rastet me koronavirus në Kosovë kanë kërcyer sërish pasi janë konfirmuar 36 në 24 orët e fundit.

Pikërisht shumica e rasteve është konfirmuar në Komunën e Vushtrrisë, e pikërisht 15 në Nedakoc.

Për 24 orët e fundit Kosova kreu 201 teste ndërkohë 8 pacientë fituan luftën me COVID-19.

Bilanci total në Kosovë ka shkuar në 1 mijë e 194 të infektuar ndërkohë viktimat mbeten në 31.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb